2.Pekelný kilometr - 27. 5. 2009

Pěkně se nám to rozrůstá. Celkově běželo 88 závodníků, z toho 13 žen a 30 dětí do věku starších žáků. V I. závodě bylo 71 závodníků, 28 dětí a 11. žen. Na druhém závodě jsme poprvé v historii běhání proti sjezdovce na Pekláku zaregistrovali prvního závodník v kategorii Hobby. byl to Petr Borek z Horní Čermné  (39 let).  Počasí se vydařilo, bylo však  chladněji než na I. závodě v závěru dubna.Prostředí na Pekláku však mělo opět typickou soutěžní atmosféru.  V  závodě běží  závodníci postupně po 30 sekundách, takže výsledky nelze dopředu odhadnout. každý běžá proti chronometru a reguluje si tempo podle svých sil nebo zvolené taktiky, testuje svůj fyzický stav.

Výsledky závodu zde

Podle výsledků byl druhý Pekelný kilometr velmi vyrovnaný. Vítěz Marek Sádecký z Parníka však nepřekonal  nejlepší výkon z I. dubnového závodu, kdy Ondřej Klička ze Svitav  dosáhl času 5:24, tedy o dvě sekundy lepšího. Minule bylo pod 6 minut jen 5 závodníků, nyní osm.  Vítěz druhého závodu Sádecký byl na dubnovém  závodu čtvrtý  , nyní se významně zlepšil o 17 sekund, naopak minulý vítěz Ondřej Klička se propadl na 4. místo a zhoršil se o 10 sekund.  Vzácně vyrovnaná výkon dosáhl Jan Šimůnek mladší (Iscarex), který měl v I. a ve II. závodě naprosto shodný čas. Poprvé mu vynesl páté, podruhé osmé místo.
V kategorii žen vyhrála první i druhý závod Lea Johanidesová, poprvé dosáhla čas 6:50, v II. závodě o 14 sekund horšího. Kategorii juniorek a  dorostenek (také na trati 1 km) vyhrála v obou závodech Adéla Stránská. Poprvé časem 7:07 min., podruhé byla 27. května o 5 sekund pomalejší.
Ukázka velké konkurence mezi nejlepšími běžci v II. závodě dne 27. 5. 2009 v kategorii Muži A [1 km]