Michal Horáček vyhrál Běh Svinnou

Ve Svinné bylo opět hezky. Tradiční svinovská pohostinnost se zde snoubila se sportovním zápalem závodníků od těch nejmenších po seniory.  Svinná byla oázou krosového běhu a opět přinesla zajímavé sportovní zážitky. Především se vydařilo počasí, bylo velká účast sportovců ve všech kategoriích, byla i mezinárodní účast, byly i dobré sportovní výkony.  Pořadatelé akce - ČTBK Iscarex a Osadní výbor ve Svinné  už toho společně dokázali hodně a také letos vše dobře dopadlo. Letos zde testovali společně novinku, označení všech závodníků pomocí čipů. na zapůjčeném zařízení. A tak oba sloupy známého startovního oblouku firmy Iscarex spojil na zemi ještě gumový koberec se zařízením, registrujícím přechod každého čidlem označeného závodníka. Přineslo to určité omezení pro pohyb závodníků ve startovním prostoru a možná i nějaká časová zpoždění v avizovaném sportovním programu. Každá novinka  se musí nejdříve vyzkoušet. Časoměřiči tak získávali časy přímo do počítače v nedalekém přistaveném autě se severočeskou poznávací značkou.  Tato data ovšem byla ještě jištěna tradičními časoměřiči a bloky pro zápis startovních čísel závodníků probíhajících cílem. Tento manuální způsob zápisu výsledků je ověřený, spolehlivý, ale pro případ, že by se Iscarex ucházel o pořadatelství nějakého  mistrovství republiky apod. již  vše musí měřit časomíra elektronická. Ta je také výhodná při  velkých počtech závodníků.

Celkem se k závodům  registrovalo 170 závodníků, z toho 96 dospělých. Nebyli to zdaleka jen místní, ale přijela spousta přespolních, Běh Svinnou už má své jméno a tradici.  Především  trasa dospělých dlouhá necelých 6 km je vedena tak, že  lze závodníky vícekrát pozorovat i na trati a zjišťovat, jak se mění pořadí závodníků ve startovním poli. Ukázalo se, že nejvíce sil pro závod má Michal Horáček (Isacrex), který zvítězil v hlavním závodě časem 19:38 s velkým padesátisekundovým náskokem před dvojicí polských závodníků  z Medzygorze.  Mezi ně se vlastně ještě vklínil Aleš Stránský, který vynechal sobotní závod na sjezdovce Peklák a snad proto měl pak ve Svinné více sil než třetí závodník v mladší hlavní kategorii, kterého porazil o tři sekundy a vyhrál kategorii Muži B.  Z dalších závodníků Iscarexu byl Jan Šimůnek ml. (s číslem 7) na sedmém místě. V závodě startovaly dokonce tři generace rodu Šimůnků, ten nejmladší samozřejmě také Jan Šimůnek s čísle 8 doběhl v kategorii chlapců na trati 420 metrů (zatím) na 15. místě  z dvaceti závodníků  v této kategorii (ovšem jako jeden z nejmladších). A tak nejlepší z rodiny byla maminka Pavla, která (s číslem 6) doběhla na druhém místě v kategorii Ženy A. Tratový rekord nepadl. Ten tvoří z roku 2007 keňský sportovec Henry Kosgei časem 18:38 min., to znamená  že letos byl Michal Horáček o půl minuty horší. Michal Horáček již vyhrál běh Svinnou podruhé, poprvé v roce 2005, letos svůj tehdejší čas dokázal zlepšit  o 8 sekund. Závod žen vyhrála Hana Jirásková časem 26:12. Ani to nebyl traťový rekord, připomenu jenom čas polské závodnice Diany Golek z roku 2007, která zde zaběhla stejnou trať za 24:43 min. a v roce 2005 Táňa Metelková dokonce za 20:21 min.

Úplné výsledky závodu najdete Zde na tomto odkazu

Fotodokumentace ze závodu - foto Milan Mikolecký

Čip na noze, výsledky na NB v autě..
    Závody mládežnických kategorií
 Start hlavního závodu

První průběh závodníků prostorem cíle po 1600 metrech závodu (postupně podle pořadí)