Neproduktivní přesilové hry, dvě branky inkasované při vlastní početní převaze, hrubé individuální chyby a absence klíčového útočníka Davida Šedivého, to byly čtyři hlavní důvody mikulášské domácí porážky České Třebové s Lanškrounem. Rozhodující úder si hosté, kteří v průběhu zápasu museli dohánět dvoubrankové manko, schovali na závěrečnou třetinu. Právě v této části hry ale Třebováci zklamali.

Česká Třebová - Lanškroun 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)

Branky: 8. M. Šedivý (Doha, Kopečný), 22. Doha (M. Šedivý), 25. B. Řehák (V. Deml) – 23. Šula (Pachl), 29. Kocián (Šula), 44. Pilavka (Güttler), 48. Pilavka, 52. Piterka (Pilavka, Kollert).

Rozhodčí: Kratochvíl – Pekárek, Louda. Vyloučení: 8:10 (navíc Güttler na 10 minut).
Využití: 0:1. Oslabení: 0:2 (!). Diváků: 457.

Česká Třebová: Ehrenberger (od 47. do 48. Hrdlička) - T. Řehák, Šafář, Bačík, Jícha, Rybka, Voříšek - Váně, Kvasnička, L. Deml – Doha, Kopečný, M. Šedivý – V. Deml, Teplý, B. Řehák.
Lanškroun: Buchta – Boruch, Patsch, Kollert, Gütler, Pach, Novák – Kilčický, Šula, Kocián – Řoutil, Piterka, Pilavka – Brejša, Kavan, Mík.

Očekávaný zápas začal sérii vyloučení na obou stranách a v 8. minutě vyloženou příležitostí lanškrounského útočníka Šuly, kterou zmařil výborným zákrokem českotřebovský gólman Ehrenberger. Domácí skórovali z protiútoku, nejlépe se před branou soupeře orientoval M. Šedivý – 1:0. Hosté mohli velmi vyrovnat, při vyloučení Voříška však nastřelili pouze pravou tyčku domácí branky. V závěru prvního dějství střílel pohotově Kvasnička, brankáře Buchtu nepřekvapil. Českotřebovští měli v první třetině pět vyloučených hráčů, Lanškrounští čtyři. Zkušený Güttler vyfasoval těsně před první sirénou osobní desetiminutový trest.
Druhá dvacetiminutovka odstartovala náporem hostů a vzápětí druhou brankou domácích. Ve 22. minutě se dostali do přečíslení dva na jednoho M. Šedivý s Dohou – 2:0.  Hosté potřebovali ke vstřelení kontaktní branky přesně 67 vteřin, po chybě obránce Jíchy ujel a přesně střílel rychlý Šula – 2:1.
Z dvougólového vedení se Lokomotiva radovala také velice rychle, v čase 24:56 se z poměrně ostrého úhlu trefil švihem B. Řehák – 3:1. Krátce na to mohli domácí hokejisté své vedení pojistit, to by však museli využít další přesilovou hru. Nestalo se, naopak inkasovali. Ve 29. minutě (sedm vteřin před návratem vyloučeného Nováka) se prosadil důrazný Kocián – 3:2. Festival zahozených šancí pokračoval, v polovině střetnutí spálil další tutovku Teplý, o malý okamžik později v rozhodující chvíli podklouzl Doha. Hosté přežili další tři oslabení.
Závěrečná třetina patřila Lanškrounu. Útočný výpad Šuly domácí ještě přežili, jenže pak přišlo vyloučení T. Řeháka, chyba Šafáře a vzápětí vyrovnávací gól Pilavky – 3:3. Českotřebovské trápení v přesilovkách podtrhly další minuty. V čase 45:33 byl vyloučen Kilčický, v čase 46:32 Piterka.
Lokomotiva hrála 61 vteřin v pěti pro třem, branku nevstřelila. Pokračovala v pěti pro čtyřem (59 vteřin), opět bez gólového efektu. Ve vlastním oslabení udeřili hokejisté Lanškrouna. Ve 48. minutě, po chybné rozehrávce Kopečného, se dělovkou trefil výborně hrající Pilavka – 3:4. Stejný hráč byl u další klíčové situace. V 52. minutě našel Kollert dlouhým pasem Pilavku, ten přihrál volnému Piterkovi a bylo prakticky rozhodnuto – 3:5. Domácí tým bojoval, v jeho hře bylo hodně snahy, ale také nepřesností. V 56. minutě měli domácí smůlu a hosté štěstí, po střelách Dohy a B. Řeháka zvonily dvakrát tyčky lanškrounské branky.

HLASY PO UTKÁNÍ:
Petr Vršanský, trenér mužstva:
„Opět jsme inkasovali po individuálních chybách, navíc se nám nedařila hra v přesilovkách. Škoda řady neproměněných šancí. V závěru nám chybělo víc štěstí, soupeře zachraňovaly tyčky. “
Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna:
„Kvalitní a zajímavé střetnutí. Důležité bylo, že jsme dokázali ubránit přesilové hry soupeře. Myslím, že jsme domácí přetlačili střelecky a v závěrečné fázi utkání jsme měli navrch i fyzicky.“

V příštím kole (12.12.) má Lokomotiva volno, nejbližší utkání odehraje ve čtvrtek 16. prosince doma s Poličkou.
(Zdroj: webová stránka hokejového oddílu TJ Lokomotiva, foto Milan Mikolecký)

Hokej mládeže - hrálo se na domácím zimním stadionu
Výsledky 3.třídy
Neděle 5.12.2011 v České Třebové

Minihokej 3.tříd - ročník 2002
TJ Loko Česká Třebová - HC Litomyšl 5 : 9 ( 2 : 2, 2 : 4, 1 : 3 )

Branky: Švub 2, Havránek, Pecha, Novotný R.
Sestava : Hriško - Ruda, Novotný R., Koutecký, Stolín, Pecha, Havránek, Švub
Komentář: "Naši starší třeťáci v utkání se sousední Litomyšlí, nezopakovali svůj bojovný výkon z minulého týdne a podlehli lépe hrajícím hostům".

Minihokej 3.tříd - ročník 2003

TJ Loko Česká Třebová - HC Litomyšl 14 : 5 ( 5 : 3, 3 : 2, 6 : 0 )

Branky: Páv 6, Hošpes 3, Pojezný 2, Trnková, Fikejz, Novotný A.
Sestava : Rudová - Hošpes, Páv, Novotný, Trnková, Fiala, Bárta, Kolář, Pojezný, Fikejz
Komentář: Naši mladší třeťáci dovedli využít své herní převahy ke vstřelení 14 branek.
Vítězstvím potěšili své rodiče i trenéry.                                                                                          Stanislav Ruda, trenér mládeže