Běh Javorkou vyhrál Michal Horáček a Táňa Metelková
Traťové rekordy nepadly. Bylo pěkné jarní počasí, krásná příroda, velká účast závodníků. Javorka se proměnila v běžecký ráj. Tratě závodů vedly po parkových cestách, soutěžilo se  nejen v obvyklých kategoriích pro mládež a dospělé, ale navíc byly zvláštní vložené závody pro handicapované závodníky včetně vozíčkářů, které byly sledované spoustou  přihlížejících, povzbuzovalo se jako při velkých závodech.Celkem se  do závodů ve všech vypsaných kategoriích přihlásilo 300 závodníků, nejméně v kategorii dorostenek, kde běžela jedna jediná závodnice, nejvíce závodníků bylo v hlavní kategorii mužů do 40 let. Vyhlášení výsledků se konalo postupně v několika dílčích skupinách. Hlavní závod se běžel na pět okruhů a měřil 6000 metrů, podobně jako v předchozích ročnících. Největším favoritem byl Michal Horáček z Isacrexu, která  má dobrou formu již jistě druhým rokem a který vedl v závodě od startu až do cíle  35 sekund před dvojicí  Razým - Hübl a zvítězil před nimi s velkým odstupem. Kategorii muži B vyhrál Martin Vacek (Iscarex) a kategorii padesátníků pak Miroslav Krupička z Jiskry Ústí nad Orlicí.  Závod žen vyhrála Táňa Metelková, ale traťový rekord vydržel (z roku 2004)  jak v kategorii mužů, tak i žen.  Přesto byly dosaženy pěkné výklony, Pavel Horáček uběhl 6 km za 18:58, 6 min. Táňa Metelková jako nejrychlejší žena (byť běžela v kategorii nad 35 let) dosáhla času 21:35 min. Běh Javorkou společně s páteční oslavou čarodějnic letos zahájily jarní sezónu v Javorce, kde teď budou další akce prakticky každý týden. Příští týden zde bude hrát např. dechová hudba Řetůvanka.

Fotografie: závody handicapovaných

Ekozáchody.cz představil Honza Betlach. Do Javorky by byly ve skutečnosti velmi potřeba. Jsou jednoduché a mohou v pravou chvíli pomoci bez potřeby připojení na další sítě. Servis je ovšem podmínkou.