Cross po lyžařských tratích 2010: přijel i Jiří Magál

Tak jako každý rok se poslední zářijový víkend koná v areálu Hory u České Třebové přespolní běh po lyžařských tratích, který je zároveň i memoriálem Orla Františka Jindry, který za doby minulé pro své členství v Orlu trpěl v komunistickém žaláři. Letos to byl již 13-tý ročník memoriálu a 11-tý ročník veřejného závodu v přespolním běhu ISCAREX CUP 2010.
Přestože se jedná o velmi náročný a obtížný závod, přitahuje velký počet závodníků. Letos se v sobotu 25. září za pěkného počasí a v krásné přírodě na lyžařských tratích areálu Hory sešlo na startu 322 závodníků a závodnic. Pořadatelé z Orla Česká Třebová a ze SKI klubu Česká Třebová  byli tímto množstvím závodníků zaskočeni, ale organizaci celého závodu zvládli na výbornou, o čemž svědčila pochvalná slova na jejich adresu z řad závodníků. Závodili zde ti nejmenší až po veterány kategorie D. Na startu se objevil i náš olympionik z Vancouveru Jiří Magál.  Celý závod byl zakončen tříčlennými štafetami, kterých se na startu sešlo dvacet a autogramiádou Jirky Magála.  Poděkování si zaslouží i všichni sponzoři, příznivci a přátelé, kteří se podíleli na organizaci tohoto krásného závodu. Celkem se na startu objevilo 284 závodníků, z toho 178 v mládežnických kategoriích. počasí přálo, sobota byla posledním dnem s hezkým počasím babího léta před příchodem dešťů. Hlavní kategorii vyhrál Michal Horáček (Iscarex) a to opravdu se slušným náskokem  1:13 min. před Radkem Hüblem z Ústí n.O. Jiří Magál startující s číslem 1 nakonec skončil na pátém místě s časem 37:04, když ovšem cílovou metou proběhl vlastně až na sedmém místě. Vítěz kategorie Muž B Martin Vacek totiž doběhl do cíle při hodnocení bez rozdílu kategorií  jako třetí závodník, a druhý v kategorii Muži B byl slovenský běžec Milan Celerin z Martina. Při hodnocení  bez kategorií proběhl cílem ve čtvrtém nejlepším čase.  Kategorii Muži C pak vyhrál Třebovák Aleš Stránský. Tato kategorie se ovšem již běžela jen na dva okruhy, tedy na 6 kilometrů, stejně jako závod žen. mezi ženami byla nejrychlejší Michaela Mertová z Atletiky Albrechtice. Vyhrála s obrovským náskokem 2:32 min. před Lenkou Duškovou z Iscarexu. třetí pak skončila lenka Vytlačilová, která lence Duškové téměř dýchala na záda...