Druhý pekelný kilometr vyhrál Pavel Hrdina
za rovných 5 minut

• Závod běží  jednotlivci proti chronometru, není možné taktizovat. Každý běží tak jak mu umožní jeho forma. Tu měl nejlepší opět Pavel Hrdina, který dokázal vyběhnout 1 kilometr dlouhou trasu s převýšením 120 metrů za rovných  5 minut, což je skutečně úctyhodný výkon. vyhrál i ten první letošní závod před měsíce, to měl čas o 19 sekund horší. Nevím, zda se jedná o rekord trati, ale během loňského roku nikdo tak rychle jako Pavel Hrdina do cíle na Pekláku nevyběhl. Třicet sekund ztráty měl na vítěze Jan Šimůnek mladší na druhém místě, třetí Michal Horáček pak byl o další 4 sekundy horší.  Kategorii Muži B vyhrál dle očekávání Martin Vacek,  Muže C pak Aleš Stránský.  Závod žen vyhrála Adéla Stránská  v dobrém čase 6:59, ze sobotního závodu v Javorce, ze kterého odstoupila, se již dala dohromady. Druhá Lenka Dušková byla o 8 sekund horší. Závod se běžel za poměrně chladného jarního, spíše dubnového  počasí, měl dobrou účast 115 závodníků a k tomu navíc ještě šest tříčlenných štafet. V jejich složení vždy musí být jedna žena, tím je závod zajímavější a vyrovnanější.
  • Fotografie ze závodu mládeže na 500 metrů                 Výsledky závodu najdete ZDE              (na webu firmy Iscarex)