Lední hokej:
v neděli jsme poslední letošní zápas hráli v Lanškrouně

V Lanškrouně  rozhodl začátek a přesilovky

Pořádně bláznivé předvánoční menu se podávalo v závěrečném utkání letošního roku krajské ligy mezi Lanškrounem a Českou Třebovou. V deváté minutě vedli domácí o tři góly, v šestadvacáté minutě hosté snížili na rozdíl jediné branky, jenže domácí Orli vzápětí znovu přidali a Lokomotivě došla pára. Padlo celkem 16 branek, mužem derby byl výborně hrající lanškrounský obránce Ondřej Patsch, autor dvou branek a dvou gólových asistencí. Domácí tým vstřelil pět branek při přesilových hrách.

Lanškroun – Česká Třebová 10:6 (4:2, 4:2, 2:2)

Branky: 2. Šula (Patsch), 7. Nastoupil (Kocián), 9. Budina (Pilavka), 14. Patsch (Pachl, Šula), 26. Kašpar (Fischer), 32. Patsch (Fischer, Nastoupil), 33. Pilavka, 39. Boruch (Patsch), 41. Mík, 53. Novák – 10. Šedivý (Poskočil), 15. Hladík, 26. Doha (Teplý), 40. Uhlíř (Brukner), 42. Poskočil (Teplý), 55. Doha (Teplý).

Fotoreportáž z předcházejícího čtvrtečního domácího utkání  (13.12.2012) Č. Třebová - ZH Pardubice ( Mgr. Milana Soukupová

Česká Třebová – Pardubice 3:8 (1:3, 2:3 0:2)
Branky: 20. Doha (Čejka, Jetmar), 23. Šedivý (Čejka, Hladík), 28. Poskočil (Doha, Kopečný) – 10. Lubina, 17. Musil (Ludvík), 19. M. Šejba (Lubina), 24. Jindřich (Lubina, M. Šejba), 38. Kubelka, 39. Procházka, 47. Jindřich, 52. Jindřich (Lubina).
Rozhodčí: Kukeně – Pařízek, Říha. Vyloučení: 10:9 (navíc Paleček na 10 minut). Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 215.
Česká Třebová: Paleček - Čejka, Poskočil, Novotný, Váně, Řehák, Chadima – Hladík, Kvasnička, Šedivý – Hašek, Kopečný, Uhlíř – Doha, Teplý, Jetmar.
Pardubice: Truhlář – Rejzek, Vlasák, Palaščák,, Mlateček, Koblížek – J. Šejba, Procházka, Kubelka – Musil, Ludvík, Čermák – Lubina, Jindřich, M. Šejba.

Oba týmy nastoupily v okleštěných sestavách, domácí kouč Petr Voříšek měl k dispozici patnáct a hostující trenér Jaromir Jindřich čtrnáct hráčů. První gólovou příležitost měl ve 2. minutě Doha, který mířil do hrudníku pardubického brankáře Truhláře. Na druhé straně musel gólman Paleček čelit střelám M. Šejby a Vlasáka. Hosté se ujali vedení v 10. minutě, kdy potrestali vyloučení Chadimy: zpoza branky prosadil důrazný Lubina – 0:1. Na další branku se čekalo do 17. minuty. Jindřich nejprve trefil horní tyčku, vzápětí přišla nepřesná přihrávka Teplého a brejk Musila, který zavěsil puk pod horní tyčku – 0:2. Když Pardubice v 19. minutě zásluhou M. Šejby využily další přesilovou hru – 0:3, domácí loď začala nabírat vodu. Recept na zdolání pardubické obrany ukázal v čase 19:16 Doha, který si od mantinelu nabruslil mezi kruhy a nechytatelnou bombou snížil – 1:3.
Krásný gól domácí tým povzbudil, navíc mu po šikovné teči Šedivého vyšel vstup do druhé třetiny – 2:3. Radost trvala pouhých 23 vteřin, sérii chyb trestal pohotový Jindřich – 2:4. Díky využité přesilovce českotřebovští hokejisté ještě jednou zvedli hlavy. V čase 27:56 našel Doha parádní přihrávkou najíždějícího obránce Poskočila, který mířil tvrdě a přesně – 3:4.
V polovině střetnutí byl dvakrát za sebou vyloučen domácí obránce Novotný, pardubický tlak vrcholil tyčkou, kterou nastřelil M. Šejba. Zlom přišel v čase 36:42, kdy byli současně vyloučeni Chadima a Ludvík. V čase 37:30 domácího brankáře Palečka zaskočil Kubelka – 3:5. V čase 38:19 přidal další branku Procházku – 3:6. Bruslařsky lepší Pardubice vstřelily při hře čtyř proti čtyřem během 49 vteřin dva góly!! Střelecký účet druhé třetiny mohl uzavřít Jetmar, ale svoji příležitost nevyužil.
Lokomotiva hrála v úvodu závěrečné třetiny několik přesilových her, ale využít je nedokázala. Domácí dokonce promarnili dvě přesilovky pěti proti třem (45 a 75 vteřin). Při druhé z nich dokonce sami inkasovali, když chybu Kvasničky potrestal štírek Jindřich – 3:7. Stejný hráč přidal v 52. minutě osmou branku a bylo vymalováno – 3:8. Dvě minuty před koncem si Doha výborně „narazil“ puk s Kvasničkou, vzápětí minul poloprázdnou pardubickou branku.  (www.hopkej-ceskatrebova.cz)