Závodu se zúčastnilo celkem 209 běžců, mezi nimi 10 handicapovaných, pro které tradičně vypisuje BK Iscarex také jejich samostatné disciplíny.  V kategoriích mládeže bylo celkem na startu  113 účastníků , některé starší kategorie ( dorostenky, junioři a juniorky nebyly vůbec obeslány. Obecně platí, že počet  účastníků s věkem v jednotlivých kategoriích klesá.
V kategoriích dospělých bylo na startu 65 mužů a 22 žen. nejrychlejší byl na 6 km dlouhé trati Radek Hübl z Vencl týmu Ústí nad Orlicí, který porazil svého tradičního soupeře Michala Horáčka (Iscarex)  o 45 sekund. Pořadí bylo tedy stejné jako v loňském roce, pouze se rozdíl mezi prvními závodníky o půl minuty zvětšil. Nejrychlejším běžcem v kategorii B byl  jako loni Martin Vacek, v kategoriích žen  byla nejrychlejší Jana Jiroušková, která se vrátila za závodní dráhu po plnění mateřských povinností.
Slušnou účast 28 běžců měl také Lidový běh na dva okruhy (2,4 km), většínou šlo o závodníky, kterým jeden závod nestačil a tak se přihlásili ještě do druhého závodu a tím získali i právo na účast v tombole. Nejrychlejší byl dvanáctiletý Bonifác Boháč z Chocně, věkem tedy ještě mladší žáky. Ten si ke svému vyhranému závodu na 1 okruh (1200m) přidal tedy navíc v lidovém běhu další dva okruhy. Nejmladším účastníkem Lidového běhu byl jeho bratr Pankrác Boháč, který je nar. r. 2006 a přesto porazil mnohé starší, doběhl na pěkném 4. místě jen 1:14 min za vítězem.  Fotografie Iscarex Česká Třebová