Kohouti hostili poslední Skuteč

Česká Třebová – Skuteč 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Branky: 5. Fúzik, 22. Vlček (Zadina), 27. Pelán (Jindřich, Hemský), 32. Vlček (Zadina), 42. Vlček (Řehák), 56. Fúzik (Hemský, Krejnus) – 8. Peňáz (Šimon), 35. Kusý (Hladík, A. Herynek), 42. Hladík (Kusý).
Rozhodčí: Hájek – Teplý, Urubčík. Vyloučení: 6:7 (navíc Zdražil na 10 minut). Využití: 1:0. Diváků: 473. Nejlepší hráči: Vlček – Kusý.
Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Lesák (35. Papadopulos), Poskočil (33. Šťastný), Poul, Matys, Řehák – Dítě, Janda, Fúzik – Hemský, Jindřich, Pelán – Zadina, Vlček, Klíma.
Skuteč: A. Herynek – Brdička, Vágner, Pražan, Štursa, Škop – Šimon, Bednář, Peňáz – J. Herynek, Hladík, Kusý – Tomín, Pešek, Zdražil.
Domácí měli rychlý start, ale potom usnuli na vavřínech. Ve 3. minutě spálil gólovou příležitost Klíma, kterému přihrával Vlček. V 5. minutě poslal Kohouty do vedení důrazný Fúzik, který obral o puk obránce soupeře a brankáři Skutče nedal žádnou šanci – 1:0. Ze strany České Třebové to však bylo v první třetině prakticky všechno. V 8. minutě domácí před vlastní brankou zmatkovali tak dlouho, až jejich váhání potrestal Bednář – 1:1. Kohouti měli v první dvacetiminutovce třikrát výhodu přesilové hry, ale skutečskou branku vážněji neohrozili.
Na lepší časy se začalo blýskat ve druhé třetině. Ve 22. minutě prokličoval obranou Zadina, naservíroval puk Vlčkovi a Kohouti znovu vedli – 2:1. Vzápětí předvedl krásnou akci na jeden dotek první útok. Dítě s Jandou vypracovali gólovku pro Fúzika, který pálil vedle. V čase 26:43, po vyhrazeném vhazování Jindřicha, střílel rychle a přesně Pelán – 3:1. Když ve 32. minutě znovu zaúřadovali Zadina s Vlčkem – 4:1, zdálo se, že Kohouti kráčejí za přesvědčivým vítězstvím.
Tříbrankový náskok však domácí spíše ukolébal. Ve 33. minutě nepotrestal jejich další hrubku Pešek, ve 35. minutě nechali domácí obránci za svými zády Kusého a ten nedal Mahdalovi sebemenší šanci – 4:2. Kohouti pak spálili další dvě gólové příležitosti (Zadina, Řehák) a těsně před druhou sirénou měli obrovské štěstí, když se rána Štursy otřela o pravou tyčku českotřebovské branky.
Varování evidentně nepadlo na úrodnou půdu. V čase 41:10 totiž domácí opět chybovali v obraně a inkasovali potřetí, tentokrát z hole Hladíka – 4:3. Časomíra ukrojila pouhých 15 vteřin, když skutečského brankáře A. Herynka zaskočil střelou od modré kanonýr Vlček – 5:3. Definitivní pojistku přidal v 56. minutě, při přesilové hře pěti proti třem, Fúzik – 6:3. Závěrečné čtyři minuty dohrávali domácí bez několika vyloučených hráčů, žádné drama již naštěstí nepřipustili.

Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „Beru jen výsledek, výkon mužstva mne spíše zklamal. Někteří hráči nepřistoupili k utkání tak, jak jsem si představoval. Upozorňoval jsem je přitom, že zápas s posledním týmem soutěže nesmí podcenit. V dalším zápasech musíme hodně přidat.“
Příští zápas – středa 19. listopadu: Litomyšl - Česká Třebová (18.30).

Fotografie z I. třetiuny utkání:

Na dalších dvou rychle po sobě pořízených snímcích snímcích je vidět, jak hráč Skutče vrazí do domácího hráče, který  pak zalehl brankáře a šel za "hrubost" 2 minuty odpočívat....