Hokej mládeže

17.kolo  Starší žáci  Sobota: 13.12.2014 – Pardubice

HC ČSOB Poj.Pardubice - TJ Lokomotiva Česká Třebová 10:2 (4:0, 4:2, 2:0)

Branky ČT:  24´Bogdány, 28´Švub (Novotný)

Vyloučení: 5 : 2  Využití: 1:0 Oslabení: 1:0   Zásahy brankářů: 30 : 31   Diváků: 70

Sestava ČT: Prokop, 21´Hriško - Verner, Nesejt; Hernych, Novotný – Stolín, Palán, Havránek  - Ruda, Švub, Bogdány – Jansa

Komentář: V Pardubicích jsme nastoupily ve velké aréně, kde ke svá utkání hraje domácí extraligový tým. Domácí vévodí tabulce ligy starších žáků a do utkání šli jako jasní favorité. To konec konců prokázali hned v úvodní třetině, kdy vsítili 4 branky. My jsme recept na překonání domácího gólmana s česktřebovskými kořeny Ondřeje Baťka, přes dobré příležitosti, nenašli. V úvodu druhé třetiny domácí již zvyšovali na 5:0. Pak jsme se konečně prosadili i my a to po samostatné akci Bogdánym. O tři minuty později však opět skórovali domácí. Ve 28.minutě jsme Švubem snížily na 6:2, ale domácí do přestávky dvěma trefami navýšili svůj náskok. My jsme se ve třetí třetině již brankově neprosadili domácí však 2x ano a tím určili konečnou podobu výsledku na 10:2. Naši kluci se snažili, bohužel herní kvalitou se s domácími nemůžeme rovnat. Po celou sezónu se potýkáme s úzkým hráčským kádrem a chabou produktivitou při zakončení, což  je proti týmům, jako jsou Pardubice, značný hendikep.

11.kolo - dohrávka

Čtvrtek: 11.12.2014 - Skuteč

HC Skuteč – TJ Lokomotiva Česká Třebová 7:8 (4:3, 1:1, 2:4)

Branky ČT:  1´,47´,48´a 60´ Bogdány (Ruda, Hernych, Nesejt), 3´a 22´ Stolín (Nesejt, Ruda), 4´a 60´Ruda (Bogdány, Švub)

Vyloučení: 6 : 4  Bez využití   Zásahy brankářů: 24 : 23   Diváků: 30

Sestava ČT: Hriško - Verner, Nesejt; Hernych, Novotný – Stolín, Hošpes,Havránek  - Ruda, Švub, Bogdány – Jansa, Palán

Komentář: V utkání týmů ze dna tabulky mnoho hokejových momentů k vidění nebylo, zato hra bez obran, nasazení s mnoho nepřesnostmi byla zastoupena hojně. Začátek utkání byl poměrně hektický. Již v 16.vteřině jsme šli do vedení Bogdánym, za dalších 16 vteřin jsme však inkasovali i my. Ve čtvrté minutě jsme již vedli 3:2 po brankách Stolína a Rudy, a v 10.minutě už pro změnu prohrávali 4:3. Pak se hra trochu uklidnila a za tohoto stavu končila i první třetina. Ve druhé třetině padlo po jednom gólu na každé straně. Za nás skóroval opět Stolín. Třetí třetina však byla opět trochu divočejší. Nejdříve domácí zvýšili náskok na 6:4. My jsme však za tři minuty srovnali stav na 6:6, dvěma góly Bogdányho. Když však domácí v 55.minutě opět šli do vedení, zdál se být zápas výsledkově ztracen. Naštěstí se nám v čase 59:08 podařilo po pěkné spolupráci Švuba a Rudy vyrovnat. Domácí si takticky vzali oddechový čas. Při vhazování jsme se dostali do držení kotouče a poté se v brejkové situaci ocitl Bogdány, který však neproměnil, ale z následného závaru před brankou domácích, se znovu dostal k puku a to již svoji šanci nepromarnil a v čase 59:41 rozhodl svým 4 gólem v utkání o naší výhře.  Naši hráči podali nejhorší výkon v sezóně, ale přesto jsme si paradoxně připsali vítězství.

17.kolo  Mladší žáci  Sobota: 13.12.2014 – Pardubice

HC ČSOB Poj.Pardubice - TJ Lokomotiva Česká Třebová 9:5 (1:1, 2:3, 6:1)

Branky ČT: 3x Fikejz, Páv (Fiala), Fiala (Martinásek T.)

Sestava: Borovička – Pojezný, Martinásek T,, Novotný J., Kolář, Hošpes, Pavliš – Čečotková, Novotný A., Fiala – Doleček, Páv, Pachl – Kučera, Fikejz, Šoulák  Vyloučení: 2:4, Využití 2:1

Do Pardubic jsme jeli v obavách z domácího debaklu a se značně omlazenou sestavou. Od prvních chvil zápasu, nás Pardubice opět přehrávali, ale hráči nepanikařili, drželi se pokynů a počáteční tlak jsme přestáli. Po chvíli jsme se osmělili a začali hrozit z brejkových situací, které se nám dařilo proměňovat. Po dvou třetinách jsme drželi krásný výsledek 4:3 v náš prospěch. Ve třetí části naši značně unavení hráči podlehli tlaku soupeře a prohráli jsme nakonec 5:9. Výborné utkání jako vždy odchytal Míša Borovička. Hráči, oproti minulému zápasu v Chrudimi, působili jako tým a všichni zaslouží velikou pochvalu.