Po debaklu šesté místo v krajské lize ledního hokeje

Českotřebovští Kohouti nezvládli ani odvetné utkání o páté místo, po domácí prohře (3:9) je Chrudim tentokrát rozstřílela na vlastním ledě. Po všech stránkách lepší soupeř nastoupil se čtyřmi kompletními pětkami, šestkrát využil přesilovou hru. Kohoutům chyběli obránce Mlejnek (pracovně v zahraničí) a útočník Provaz (zranění). Náš tým skončil v letošním ročníku krajské ligy na šesté příčce.

Chrudim – Česká Třebová 11:1 (3:1, 5:0, 3:0)

Branky: 10. Seidler (Dvořák, Langr), 16. Brožek (Turčáni, Švadlenka), 18. Kišš (Urban), 22. Dobiáš (Holub), 27. Brožek (Turčáni), 35. Ondráček (Turčáni), 36. Dobiáš (Novák), 37. Seidler (Hudec), 53. Seidler (Novotný, Langr), 54. Kišš (Novák), 56. Holub (Urban, Cvrček) – 13. Hemský (Vlček). Rozhodčí: Najman – Škorpil, Říha. Vyloučení: 5:5 (navíc Hemský 5 minut a TH). Využití: 6:0. Diváků: 84. Nejlepší hráči: Seidler – nikdo.

Chrudim: Ament – Urban, Formánek, Vích, Budínský, Brychta, Švadlenka, Novotný, Hudec - Kišš, Novák, Dobiáš – Zrůst, Cvrček, Holub – Ondráček, Brožek, Turčáni - Seidler, Dvořák, Langr.

Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Šťastný, Jambor, Matys, Vojáček - Váně, Vlček, Hemský – Černý, D. Špička, Jetmar – Voleský, Kopečný, Hašek.

Kohouti v úvodu neproměnili dvě gólové šance. Ve 4. minutě ujel Černý, ale trefil jen brankáře, v 6. minutě vystřelil tvrdě Vlček, puk orazítkoval levou tyčku chrudimské branky. V polovině první třetiny využili domácí první přesilovou hru, nedovolený zákrok Voleského potrestal Seidler – 1:0. Hosté odpověděli za necelé tři minuty, po průniku Vlčka se zblízka prosadil Hemský – 1:1. Netrvalo dlouho a hosté podruhé doplatili na vyloučení (Krejnus), v 16. minutě bezmocného Mahdala z bezprostřední vzdálenosti prostřelil Brožek – 2:1. V 18. minutě si na dlouhý pas Švadlenky zajel za českotřebovské obránce Kišš a na druhý pokus propasíroval puk potřetí za Mahdalova záda – 3:1.

O osudu utkání definitivně rozhodla druhá třetina. Ve 22. minutě potrestal Vlčkovu chybu za vlastní brankou Dobiáš – 4:1. Hosté vzápětí získali výhodu přesilové hry, ale hráli ji špatně a byli rádi, že ve stoprocentní pozici Dvořák přestřelil. Jak hrát správně přesilovku, předvedli domácí ve 27. minutě, kdy skóroval Brožek – 5:1. Ve 27. minutě předvedl chrudimský obránce Formánek hrubý faul kolenem na Černého, rozhodčí Najman udělil domácímu hráči nepochopitelně pouze dvouminutový trest. Domácí se neprosadili, stejně jako v polovině zápasu při další početní výhodě. Oslabení hosté stále více nestíhali a bylo jen otázkou času, kdy inkasují další góly. Stalo se, domácí v průběhu 106 vteřin získali sedmibrankový náskok!! V časech 34:31, 35:17 a 36:17 se v rychlém sledu střelecky prosadili Ondráček, Dobiáš a Seidler – 8:1.

Začátek třetího dějství měl podobný scénář jako úvod první třetiny. Ve 43. minutě poslal Hemský do vyložené Kopečného, ten nevystřelil, ani neudělal kličku. V 50. minutě spálil další tutovku Vlček, střelu Matyse vzápětí zastavil obětavým zákrokem obránce Hudec. Kohouti pak pět inkasovali v oslabení, na trestné lavici seděli Černý s Jamborem, když svůj hattrick završil Seidler – 9:1. Po nešťastné srážce s čárovým sudím Říhou zápas vzápětí předčasně skončil pro útočníka Hemského, kterému hlavní sudí Najman k překvapení všech udělil trest ve hře. V pohodě hrající Chrudim využila další dvě přesilovky a zásluhou Kišše a Holuba přidala ještě dvě branky – 11:1.

Vladimir Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebové: „Náš tým dvojutkání s Chrudimi o páté místo absolutně nezvládl. Mužstvo totálně propadlo v defenzivní činnosti, dvacet obdržených branek je toho jasným důkazem. Je to trochu smutná tečka za jinak úspěšnou sezonou. Když nic jiného, tak nám oba zápasy potvrdily, s kým lze a nelze počítat do příští sezony.“