Druhá polovina základní části Krajské hokejové ligy

začala díky závěrečnému finiši výhrou

Již podruhé  se Kohouti potkali na ledě s týmem Hlinska, tentokráte na domácím zimáku.  Byli samozřejmě favority, jsou přece po první části soutěže v čele tabulky. S vítězství tak trochu počítali jistě i diváci, kteří přišli opět na stadion povzbuzovat ve velkém počtu.
Byl to ovšem zápas z kategorie neuvěřitelných. Domácí Kohouti ještě ve 45. minutě prohrávali s Hlinskem 0:3. Vedoucí tým krajské ligy předvedl neskutečný finiš. Nejprve ve 46. minutě vstřelil kontaktní branku, potom v rozmezí pouhých 81 vteřin srovnal na 3:3 a sedm vteřin (!!) před závěrečnou sirénou dal vítězný gól. Jeho autorem byl obránce David Vondráček…

Česká Třebová - Hlinsko 4:3 (0:0, 0:3, 4:0)

Branky: 46. Zítka (Fink, Škvor), 56. Stehno (Vlček, Hemský), 57. Vlček (Hemský, Škvor), 60. Vondráček (Hemský, Vlček) – 23. Chvojka (Pazdera), 26. Dítě (Zídek), 38. Králíček (Tulis).
Rozhodčí: Kolář – Gregar, Škorpil. Vyloučení: 3:3 (navíc Vondráček na 10 minut). Využití: 0:1. Diváků: 392. Nejlepší hráči: Vlček, Stehno – Saifr.
Česká Třebová: Husár (41. Nimmerrichter) - Škvor, Fink, Vondráček, Šimončič, Lesák, Boruch - Schejbal, Stehno, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Pelán – Zítka, Fúzik, Váně.
Hlinsko: Saifr – Pazdera, Sobotka, Koželuh, Kunz – Hron, Zídek, Dítě – Plachý, Chvojka, Havel – Králíček, Zdražil, Tulis.
Začátek utkání patřil tentokrát Kohoutům. Hlineckého brankáře Saifra poprvé zaměstnal ve 35. vteřině obránce Vondráček, ve 3. minutě mířil Jindřich do pravé tyčky, vzápětí spálil gólovou šanci Schejbal. Hosté si první příležitost „vypracovali“ až v 7. minutě, chybnou rozehrávku Šimončiče naštěstí nepotrestal Havel. Probíhala polovina první třetiny, když měli domácí hokejisté největší příležitosti ke vstřelení branky. Černou práci odvedli Fúzik s Váněm, jenže Šimončič mířil je do gólmana Saifra.
Hokejového pánaboha zřejmě urazili Kohouti při dvou přesilových hrách, při nichž branku Hlinska prakticky neohrozili. Českotřebovský brankář Husár si první vážnější zásah připsal až ve 20. minutě, kdy jej protáhl zkušený útočník Dítě.
Druhé dějství odstartovalo šancí Pelána, kterou zmařil pozorný brankář Saifr. Hlinsko, které nastoupilo pouze s třinácti hráči v poli, trpělivě čekalo na svoji příležitost. Ta přišla ve 23. minutě, kdy si za domácí obranu najel Chvojka a zajistil svému týmu vedení – 0:1. O tři minuty později bylo na hlinecké střídačce ještě veseleji. Po chybě Vondráčka se hosté rychle dostali do přečíslení a Zídkovu přesnou přihrávku s klidem proměnil Dítě – 0:2.
Střelecké trápení Kohoutů nemělo konce. Od 32. do 35. minuty si na výborném brankáři Saifrovi postupně vylámali zuby Vlček a dokonce třikrát Fúzik. A přišel třetí gólový trest Hlinska. Do návratu vyloučeného útočníka Hemského chybělo dvanáct vteřin, když se hosté díky Chvojkovi dostali do tříbrankového vedení – 0:3. V závěru druhé třetiny navíc Kohouti přišli o beka Vondráčka, který vyfasoval desetiminutový trest.
Tříbrankové manko nenechalo v klidu českotřebovského kouče, který do závěrečného dějství poslal gólmana Nimmerrichtera (jeho kolega Husár neměl na obdržených brankách žádnou vinu) a změnil složení útočných řad. Domácí získali výhodu přesilové hry, jenže po chybě kapitána Lesáka byli rádi, že Nimmerrichter zmařil šanci Havla.
Střelecké trápení Kohoutů prolomil ve 46. minutě Zítka, jehož střelu hostující obránce nešťastně usměrnil za záda bezmocného brankáře Saifra – 1:3. O dvě minuty později se krásně uvolnil Stehno, ale pozorného Saifra nepřekonal. Hosté spoléhali na obranu a rychlé protiútoky, po jednom z nich mířil vedle nešťastný Havel
Klíčový okamžik nastal v čase 54:26, kdy si domácí lodivod vybral oddechový čas a do hry poslal čtyři útočníky. Utekla necelá půlminuta a Kohouti snížili na rozdíl jediné branky. V čase 55:05 skóroval Stehno, kterému skvěle přihrával „obránce“ Vlček – 2:3. Na ukazateli svítil čas 56:26, když přesnou Hemského přihrávku přetavil ve vyrovnávací branku Vlček – 3:3.
Oddechový čas si vzápětí vybralo šokované Hlinsko, ale rozjetou českotřebovskou mašinu nezastavilo. Ještě jeden mečbol však hosté měli. V 58. minutě ujel Dítě, jehož šanci společně zmařili obránce Škvor a brankář Nimmerrichter. Prodloužení odmítl obránce Vondráček, který v čase 59:53 napřáhl na modré a trefil levý horní růžek hlinecké branky – 4:3!!!
Radek Chlada, manažer Hlinska: „Je to smutné, ale podobným způsobem jsme ztratili snad pátý zápas. Věřili jsme, že získáme alespoň jeden bod, bohužel to nedopadlo. Ještě v 58. minutě, za nerozhodného stavu 3:3, jsme mohli vstřelit vítěznou branku. Nakonec odjíždíme s prázdnou, je to velká škoda.“
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „První dvě třetiny byly asi nejhrůznější, jaké jsem v České Třebové zažil. Věřil jsem, že když dáme na začátku třetí třetiny gól, tak máme šanci zápas zvrátit. Impulsem k obratu byl oddechový čas, který jsme si vzali pět minut před koncem zápasu. Výkon mužstva se poté výrazně zlepšil.“

Příští zápas – neděle 13. listopadu: Chrudim - Česká Třebová (18.00).