Kohouti vyrovnali semifinálovou sérii na 1 : 1

Vynikající odveta Kohoutů

Druhé semifinálové utkání bylo jasnou záležitostí Kohoutů, kteří moravskotřebovskému Slovanu nastříleli jedenáct branek. Mužem utkání byl útočník Jakub Fúzik, který dva góly vstřelil a na dalších pět přihrál. Naopak, smolařem zápasu se stal jeho spoluhráč z druhé útočné formace Radek Fischer, který po nepotrestaném faulu protihráče přišel o tři zuby!!

Česká Třebová – Moravská Třebová 11:3 (5:1, 4:1, 2:1)

Branky: 3. Fúzik (Jindřich, Fischer), 5. Vlček (Zadina, Hemský), 13. Fousek (Pelán, Váně), 14. Pelán (Fischer, Fúzik), 19. Fischer (Lesák, Fúzik), 33. Jindřich (Lesák, Fúzik), 34. Jindřich (Fúzik, Škvor), 37. Zítka (Řehák, Váně), 38. Fischer (Fúzik, Jindřich), 43. Fúzik (Váně), 45. Schejbal (Váně) – 17. Čikl (Aulehla), 40. Faltus (Alulehla), 47. Kučera (Schneider, Mička)

Rozhodčí: D. Kolář – Škorpil, Gregar. Vyloučení: 4:3 (navíc Vlček a Jindřich na 10 minut – Rajnoha na 10 minut). Využití: 2:0. Diváků: 698. Nejlepší hráči: Fúzik, Jindřich, Fischer.

Vývoj skóre: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1, 8:1, 9:1, 9:2, 10:2, 11:2, 11:3.

Česká Třebová: Nimmerrichterr - Škvor, Poskočil, Fink, Řehák, Lesák, Váně - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Pelán, Schejbal – Fousek, Markl.

Moravská Třebová: Vlach (14. Gottwald) – Rajnoha, Rosendorf, Kvapil, Pokorný, Kutmon – Aulehla, Čikl, Faltus – Muselík, Prokop, Radimecký – Mička, Schneider, Kučera – Fikr.

Druhý semifinálový zápas začal zostra. Ve 2. minutě měl gólovou šanci hostující Muselík, kterého vychytal českotřebovský brankář Nimmerrichter. Po rychlém protiútoku mohl skórovat Zadina, jeho příležitost zmařil gólman Vlach.
Kohouti se ujali vedení v čase 2:58, když Jindřichovu přihrávku z roku kluziště bez přípravy napálil Fúzik – 1:0. V čase 4:20 bylo v domácím táboře ještě veseleji, dlouhou přihrávku obránce Škvora skvěle tečoval Zadina do jízdy Vlčkovi, který předvedl parádní blafák – 2:0. Hosté se mohli vrátit do zápasu ve stejné minutě, Aulehla však v 1000% šanci selhal a trefil pouze tyčku prázdné branky.
Rozjetí Kohouti koncertovali a svůj tlak korunovali dalšími brankami. V čase 12:59 se přesným švihem trefil pod horní tyčku Fousek – 3:0. V čase 14:00 využili domácí přesilovou hru, autorem čtvrtého gólu byl Pelán – 4:0. Znechucený brankář Vlach odjel na střídačku, jeho místo mezi třemi tyčemi zaujal Gottwald. Slovan se prosadil v 17. minutě, po chybě Poskočila a po přihrávce Aulehly měl snadnou úlohu kapitán Čikl – 4:1. Po dalším zaváhání domácích měl ideální příležitost ke skórování Kučera, naštěstí minul. Českotřebovská gólová odpověď přišla v čase 19:00 a postaral se o ni Fischer – 5:1. Ještě před první sirénou spálil vyloženou gólovku Zítka.
Na začátku druhého dějství měli domácí hokejisté další slibné šance ke skórování, ale Zadina, Fúzik, Vlček a také Fischer mířili pouze do gólmana Gottwalda. Na další branky nečekal velmi slušně zaplněný českotřebovský zimní stadion dlouho. Ve 32. minutě se zblízka prosadil Jindřich – 6:1, stejný hráč skóroval o necelé dvě minuty později – 7:1.
Domácí pak sice nevyužili přesilovou hru, pouhé čtyři vteřiny po návratu vyloučeného Čikla se však ukázkovým švihem trefil rozjetý Zítka – 8:1. Hosté byli zralí na ručník, zvláště když po 78 vteřinách inkasovali z hole Fischera – 9:1. Závěr druhé třetiny Kohouti trochu vypustili, čehož využil Faltus – 9:2.
V úvodu závěrečné třetiny se domácí tým ubránil ve čtyřech a vzápětí se téměř sedm stovek diváků dočkalo jubilejní desáté branky. Jejím autorem byl ve 43. minutě nejlepší hráč na ledě, útočník Fúzik – 10:2. O pár vteřin později zlikvidoval gólman Gottwald další šanci Schejbala. Při přesilovce Kohoutů chyboval Lesák, nájezd Mičky bravurně zlikvidoval pozorný Nimmerrichter.
V čase 44:32 vyfasoval osobní trest kapitán Vlček. Za co? Za to, že hlavního rozhodčího Koláře upozornil na faul jednoho z moravskotřebovských hráčů, po jehož zásahu holí přišel Fischer o tři zuby!!! Nedovolený zákrok potrestán nebyl, Vlček dostal desetiminutový trest. Kohouti odpověděli tím nejlepším způsobem, v čase 44:57 předvedl rychlou střelu zápěstím Schejbal – 11:2.
Další branku mohl přidat Jindřich, ale neprosadil a po rychlém protiútoku dal skóre definitivní podobu hostující Kučera – 11:3. Ve 49. minutě byl Jindřich za vlastní brankou faulován Čiklem, rozhodčí nepochopitelně vyloučil domácího útočníka, kterému navíc udělil osobní desetiminutový trest. Poslední slovo mohl mít v závěrečné minutě Zítka, stoprocentní šanci však nevyužil.
Příští zápas – neděle 14. února: MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - ČESKÁ TŘEBOVÁ (17.00).
Semifinálové boje jsou středem zájmu českotřebovské sportovní veřejnosti, je příjemné konstatování, že proti loňské sezóně došlo k plnému ztotožnění veřejnosti s úspěšným českotřebovským hokejovým týmem. Svědčí o tom také zájem sponzorů. Lze si jen přát, aby Kohouti prošli i dalšími zápasy s takovou chutí a iniciativou jako tomu bylo v dnešním semifinálovém duelu.