V poslední přípravě konečně výhra
Až ve svém závěrečném přípravném utkání se Kohouti radovali z výhry. Na turnaji Metuje Cup získali cenný skalp vítěze krajské ligy Královéhradeckého kraje, týmu HC Náchod. Náš tým využil dvě přesilové hry, dvě branky vstřelil v úplném závěru druhé a třetí třetiny. Do utkání nenastoupil zraněný obránce Adam Jirák, zápas nedohrál útočník Jindřich Zítka (zlomený nos). Smůla Kohoutů, zdá se, nemá konce…
Náchod - Česká Třebová 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 43. Macháň (Zeman), 54. Vondřejc (Valášek, Novák) – 10. Schejbal, 40. Lesák (Zadina), 60. Škvor.
Rozhodčí: Karlík – Antalík, Novák. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Diváků: 55.
Náchod: Luňák – Plíhal, Verner, Hrach, Komárek, Novák, Verner – Hlavatý, Janoušek, Macháň – Havrda, Kodym, Valášek – Leeder, Vondřejc, Zeman – Presse.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Zítka, Vondráček, Šimončič, Lesák, Boruch - Schejbal, Pelán, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Stehno.

Ve 3. minutě chyboval Šimončič, vyloženou šanci Kodyma zlikvidoval pozorný brankář Nimmerrichter. Kohouti se poprvé odhodlali ke střele až v 7. minutě, Jindřichovu ránu vyrážel zkušený gólman Luňák. Skóre otevřeli hosté, když v polovině první třetiny využili zásluhou Schejbala přesilovou hru – 0:1. V oboustranně opatrné úvodní dvacetiminutovce to bylo všechno.
Druhá třetina začala dvěma skvělými zákroky obou brankářů, Lukáš se předvedl při střele Jindřicha a Nimmerrichter vychytal Janouška. Ve 24. minutě skončil zápas předčasně pro útočníka Zítku, který obětavě lehl do střely jednoho z náchodských hráčů a puk mu přerazil nos…
Při vyloučení Schejbala se domácí radovali z vyrovnávací branky, ale předčasně, rozhodčí Karlík gól po chvilce kvůli ofsajdu odvolal. V polovině střetnutí, při přesilovce hře Kohoutů, se po přihrávce Hemského trefil Zadina, ani jeho branku nebyla uznána. Kompenzace?
Hosté pokračovali ve slušném výkonu a vypracovali si několik velmi dobrých střeleckých příležitostí. Ve 33. minutě se před Luňákem ocitl zcela sám Pelán, svůj blafák však v branku neproměnil. Ve stejné minutě, po akci Zadiny s Hemským, náchodský gólman doslova čaroval. Kohouti pak promarnili další přesilovku a k náporu se nadýchli domácí hokejisté, největší šanci spálil ve 36. minutě obránce Plíhal. Těsně před sirénou uhodilo na druhé straně, v čase 39:59 totiž nepozorného Luňáka zaskočil lehkou střelou Lesák – 0:2.
Závěrečné dějství odstartovalo neproměněnou šancí Zadiny, vzápětí se prosadili domácí. Chybu Kavalíra ve vlastní třetině potrestali v čase 42:30 přihrávající Zeman a přesně střílející Macháň – 1:2. Ve 48. minutě mohl Kavalír své předchozí zaváhání napravit, na skvělého Luňáka však nevyzrál.

Zajímavý duel gradoval v závěrečných deseti minutách. Kohouti mohli své vedení pojistit při přesilovce, ale zahráli ji špatně a náchodskou branku neohrozili. V čase 53:01 propadl hostující tým ve vlastním obranném pásmu a domácí se po střele Vondřejce radovali z vyrovnávací branky – 2:2. Po rychlém protiútoku mohl znovu strhnout vedení na stranu Kohoutů Hemský, to by však v brance Náchoda nesměl stát Luňák. V čase 59:03 byl vyloučen domácí útočník Hlavatý a Kohoutům se naskytla možnost vyhrát v normální hrací době. Už to vypadalo na prodloužení, když v čase 59:59 byl na správném místě obránce Škvor – 2:3.
Někteří příznivci domácího mužstva tento moment nevydýchali. Nejenže sprostě spílali rozhodčím, jeden ze starších „fanoušků“ se za nimi dokonce sápal na ledovou plochu a nechybělo mnoho, aby jednoho z čárových inzultoval. V kontextu s tím stojí za zmínku, že na utkání nebyla přítomna pořadatelská a dokonce ani lékařská nebo zdravotnická služba!!!
Druhý nedělní zápas: Jaroměř – Dvůr Králové nad Labem 4:2.

Konečné pořadí v turnaji Metuje Cup:
1. Jaroměř 7 bodů (13:10), 2. Náchod 5 bodů (11:9), 3. Dvůr Králové 3 body (8:7), 4. Česká Třebová   3 body (5:11)