Zasloužená prohra Kohoutů v Chotěboři

V přímém souboji o první místo měla navrch Chotěboř, která zaslouženě vybojovala tři body. Domácí lépe bruslili, byli důraznější v osobních soubojích a efektivnější v koncovce. Kohouti bohužel nenavázali na své výkony z předcházejících zápasů s Chrudimí a Hlinskem.

Chotěboř - Česká Třebová 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 9. Havel (Klofáč), 11. Hlídek (M. Vlček, Vácha), 27. Křesťan (Mašek), 33. Křesťan (Havel), 55. Dvořák  - 18. Kavalír (Pejcha, Křečan), 54. T. Prachař (Křečan, P. Vlček).
Rozhodčí: Kukeně – Veverka, Souček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváků: 350. Nejlepší hráči: Pešek, Křesťan, Dvořák.
Chotěboř: Pešek – Ludvík, Vácha, Klofáč, Mendl, Patrik Mašek, Krejčí – Havel, Křesťan, Nguyen – Dvořák, Svoboda, Eis – Hlídek, Petr Mašek, M. Vlček – Hospodka, B. Činčila.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Šejba, Jan Moučka, Procházka, Šimončič, Jaroslav Moučka, P. Vlček, Hemský – Blecha, Jindřich, T. Prachař – Křečan, Kavalír, Pejcha – Čada.
Domácí hokejisté byli od úvodního vhazování aktivnější, v 5. minutě se do gólové šance dostal Dvořák, brankáře Nimmerrichtera naštěstí nepřekonal. Kohouti se osmělili v 7 minutě, Jar. Moučka však mířil vedle chotěbořské branky. Chotěboř se ujala vedení v čase 8:47. Hosté protestovali, že Havel do puku kopnul nohou, rozhodčí Kukeně byl jiného názoru a diskutabilní branku uznal – 1:0. V polovině první třetiny propadla ve vlastní pásmu třetí pětka Kohoutů, puku se snadno zmocnil Hlídek a přesným švihem trefil šibenici – 2:0.
Dvoubrankové manko hosty konečně probudilo. V rozmezí mezi 13. – 16. minutou si Kohouti vypracovali tři gólové příležitosti, jenže Moučka s Hemský a poté i Jindřich se Šejbou ztroskotali na pozorném brankáři Peškovi. Šance Kohoutů vzrostly v čase 17:09, kdy Pejchovu přihrávku od zadního mantinelu přetavil v gól Kavalír – 2:1. Ještě v 18. minutě projel českotřebovskou obranou snadno domácí obránce Patrik Mašek, vystřelil a hosty zachránila tyčka. Závěr první třetiny, opět festival spálených šancí Kohoutů, v koncovce dvakrát vyhořel Jar.Moučka, v obtížné pozici střílel nepřesně Šejba.
Ve 25. minutě, když hrála obě mužstva ve čtyřech, vyrážel Pešek pohotovou ránu Hemského. Vzápětí měl, po chybě P. Vlčka a střele Svobody, plné ruce a nohy práce gólman Nimmerrichter. Hosté se nepoučili a velmi brzy inkasovali potřetí. V čase 26:42 předvedli domácí hokejisté další rychlou a jednoduchou akci, kterou přesně zakončil Dvořák – 3:1. V polovině druhé třetiny se Chotěboř radovala počtvrté, ale předčasně, protože sudí její gól, který padl z půlmetrového ofsajdu, správně neuznal.
Domácí nesmutnili dlouho, potrestali totiž nedovolený zákrok Křečana. Ve 33. minutě byl na konci další rychlé kombinační akce Křesťan – 4:1. Vzápětí hráli přesilovku Kohouti, jenže branku soupeře neohrozili.  V závěru zkoušel štěstí Hemský, nadvakrát jej vychytal pozorný Pešek. Na druhé straně se dvakrát vytáhl Nimmerrichter, který čelil střelám Dvořáka.
Závěrečné dějství odstartovala další nevydařenou přesilovou hrou Kohoutů. Ve 45. minutě si hostující střídačka vzala oddechový čas. O sedm minut později mohl skórovat Jindřich, brankář Pešek mu to však nedovolil.
Naději vykřesal T. Prachař, jehož rána se v čase 53:22 zastavila až v domácí brance – 4:2. O půl minuty později přihrál Jar. Moučka do šance Hemskému, které znovu vychytal výborný Pešek. Vzápětí se Kohouti přesvědčili o pravdivosti rčení: nedáš, dostaneš.  Po dalším oknu v obraně Kohoutů pečetil zaslouženou výhru soupeře Dvořák – 5:2.
Příští zápas – středa 25. října: Choceň - Česká Třebová (18.30)