Kohouti: Nejvyšší prohra sezony

Po šesti výhrách v řadě se úspěšná šňůra českotřebovských Kohoutů přetrhla. Hokejisté Hlinska byli výrazně lepší, nastříleli osm branek a postarali se o nejvyšší porážku našeho mužstva v sezoně. V sestavě Kohoutů chyběli zranění útočníci Hemský, Prachař a Pejcha, nehrál ani Vlček, který odletěl na zahraniční dovolenou.
Hlinsko - Česká Třebová 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)
Branky: 7. Plachý (Sobotka), 14. Dítě (Beneš), 26. Poskočil, 37. Velínský (Chvojka), 35. Pazourek (Hron), 37. Beneš (Králíček, Dítě), 51. Dítě (Králíček, Pazdera), 59. Beneš (Dítě, Sobotka) – 24. Jar. Moučka, 52. Jindřich (Fúzik).
Rozhodčí: Rulíček – Schaffer, Vepřovský. Vyloučení: 7:6 (navíc Jar. Moučka na 10 minut). Bez využití. Oslabení: 1:1. Diváků: 238. Zásahy brankářů: 24:31.
Hlinsko: Saifr – Poskočil, Fink, Beneš, Sobotka, Makovský, Pazdera – Plachý, Pazourek, Pelán – Velínský, Chvojka, Hron – Zdražil, Tulis, Brebera – Dítě, Králíček.
Česká Třebová: Sajdl (32. Nimmerrichter) – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Krejnus, Jícha – Vyskočil, Jar. Moučka, Šejba - Blecha, Jindřich, Fúzik – Šimončič, Křečan, Pirkl.
Do první gólové šance se hned ve 2. minutě dostali Kohouti, jenže Šejba po výborné přihrávce Jar. Moučky mířil zblízka jen do brankáře Saifra. O dvě minuty později získali hosté výhodu přesilové hry, domácího gólmana zaměstnali Šimončič s Fúzikem.
Domácí byli efektivnější. V 7. minutě našel Sobotka dlouhým pasem 40letého útočníka Plachého (za svými zády jej nechal obránce Krejnus) a hlinecký veterán prostřelil poprvé v českotřebovském dresu nastoupivšího brankáře Sajdla – 1:0.
Ve 12. minutě mohlo být vyrovnáno. Šejba s Jar. Moučka vypracovali gólovou parketu pro obránce Vyskočila (z nouze nastoupil na křídle prvního útoku), ale domácího brankáře nepřekonal. A přišel druhý hlinecký trest. Ve 14. minutě domácí rozebrali hostující obranu a Dítě zakončoval do prázdné branky – 2:0.
Na začátku druhé třetiny se Kohoutům povedla hra v oslabení. Když na trestné lavici odpočíval Křečan, našlápl pár metrů za útočnou modrou Jar. Moučka, mezi kruhy vypálil jako z děla a zavěsil puk pod horní tyčku hlinecké branky – 2:1. A mohlo být ještě lépe. V pokračujícím oslabení totiž Fúzik s Cikem poslali do další gólové šance Jindřicha, který však nevyrovnal.
Hokejistům Hlinska pak stačila necelá minuta k tomu, aby vstřelili další dvě branky. O první a hodně diskutabilní gól (puk se zřejmě odrazil od tyčky) se v čase 25:38 postaral Poskočil – 3:1. Další pohroma potkala Kohouty v čase 26:35, kdy se po rychlém brejku radoval Velínský – 4:1.
Evidentní faul na Jar. Moučka nepřesný rozhodčí Rulíček přehlédl, o chvíli později udělil stejnému hráči osobní desetiminutový trest. Kohouti dopláceli na hrubé individuální chyby, po další z nich vstřelil pátou branku Pazourek – 5:1. Domácí stihli ve druhé třetině přidat ještě jednu branku, ve 37. minutě se trefil obránce Beneš – 6:1 a bylo definitivně jasno.
Třetí dvacetiminutovka? Povinná dohrávka, nic víc. Ve 47. minutě spálil gólovku Fúzik, v 51. minutě se ve vlastním oslabení radoval Dítě – 7:1. Vzápětí trestuhodně minul Vyskočil, v 52. minutě skóroval v pádu Jindřich – 7:2. V závěru hráli Kohouti ve třech proti pěti a inkasovali z hole Beneše – 8:2. Jako poslední se mohl střelecky prosadit českotřebovský obránce Pražák, jeho nájezd od červené zlikvidoval gólman Saifr.
Příští zápas – středa 29. listopadu: Česká Třebová – Chotěboř (18.30).