Čtvrté vítězství Kohoutů nad Chrudimí
Počtvrté v probíhající sezoně dokázali českotřebovští Kohouti porazit soupeře z Chrudimi. Nedělní zápas byl dlouho otevřený, náš tým rozhodl o své přesvědčivé výhře ve druhé polovině střetnutí. Vítězství režíroval útok Kavalír – Stehno – Pejcha, který vstřelil pět branek.
Chrudim - Česká Třebová 4:9 (0:2, 1:3, 3:4)
Branky: 27. Plch (Turčáni), 51. Dobiáš (Novák), 59. Brožek (Kopečný), 60. Novák (Švadlenka) – 4. Kavalír (Škvor), 17. Stehno (Kavalír), 29. Pejcha (Kavalír, Škvor), 36. Lesák (Jindřich, Hemský), 40. Schejbal (Zítka, Šimončič), 41. Jindřich (Lesák, Vondráček), 46. Stehno (Pejcha, Kavalír), 48. Smékal (Janoušek), 53. Pejcha (Stehno, Kavalír).
Rozhodčí: Barek – Padevět, Plch. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 165. Nejlepší hráči: Novák - Pejcha, Stehno, Kavalír, Škvor, Nimmerrichter.
Chrudim: Ament (29. Cvrček) – Kalous, Turčáni, Burkoň, Seidler, Machač, Švadlenka, Pilař – Dobiáš, Novák, Plch – Koreček, J. Polák, Haltuch - Karásek, O. Polák, Kišš – Brožek, J. Polák, Kopečný.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Veselý, Škvor, Fink, Boruch – Hemský, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Schejbal, Janoušek, Zítka – Smékal, Šimončič.
Chrudimští hokejisté vstoupili do utkání aktivněji, do první gólové šance se dostal již ve 2. minutě Karásek, kterého vychytal brankář Nimmerrichter. O dvě minuty později se po pravém křídle protáhl obránce Škvor, před brankou našel přesnou přihrávkou Kavalíra, který poslal puk pod horní tyčku chrudimské branky – 0:1.
Inkasovaná branka domácí tým vyhecovala k dalším nebezpečným akcím. V 7. minutě lapil Nimmerrichter vyloženou šanci Plcha, stejný hráč v polovině první třetiny ze tří metrů trestuhodně přestřelil, ve 12. minutě čaroval českotřebovský brankář při střeleckém pokusu Dobiáše. Další příležitost se naskytla domácím v čase 15:01, kdy byl vyloučen Hemský. Kohouti se nejen ubránili, ale v oslabení dokonce přidali druhý gól. V čase 16:47 jej, po skvělé přihrávce Kavalíra, vstřelil Stehno – 0:2. V závěru první třetiny byl vyloučen třetí českotřebovský hráč (Smékal).
Kohouti se v úvodu druhého dějství minutu a půl úspěšně bránili ve čtyřech. Při vlastní přesilové hře vypracovali Jindřich s Hemským příležitost Zadinovi, který puk správně netrefil a gólman Ament jeho pokus kryl. Hosté ztráceli síly v oslabeních. Vyloučení Pejchy přečkali, po nedovoleném zákroku Hemského však v čase 26:53 snižoval zkušený Plch – 1:2,
Domácí pak hráli v šesti, což rozhodčí Barek nepochopitelně přehlédl. O malý okamžik později, po faulu hosté, nařídil v čase 28:26 trestné střílení pro domácí. Útočník Kopečný při pokusu o blafák selhal a vzápětí opět udeřili Kohouti, v čase 28:48 se trefil Pejcha – 1:3.
Chrudim vystřídala brankáře, ale rozjetého lídra soutěže nezastavila. Náhradník Cvrček se vyznamenal při střelách Zítky a Jindřicha. Počtvrté se Kohouti radovali při přesilovce čtyř proti třem, kdy se ve 36. minutě přesně trefil kapitán Lesák – 1:4. Domácí držel nad vodou brankář Cvrček, ve 38. zmařil šanci Jindřicha a vzápětí zázračně ukryl do své lapačky puk po ráně Stehna. V závěru druhé třetiny se Kohouti radovali ještě jednou, v čase 39:56 se o to postaral Schejbal – 1:5.
Skvělým způsobem vstoupili Kohouti také do závěrečné třetiny. V čase 40:23 se před domácí brankou puk šťastně odrazil k Jindřichovi a ten nezaváhal – 1:6. Kohouti hru zcela ovládli, hrálo se většinou na domácí branku. Ke vstřelení dalších dvou branek potřebovali hosté přesně dvě minuty. Ve 46. minutě mířil do černého Stehno – 1:7, ve 48. minutě zaúřadovala dvojice trutnovských útočníků v českotřebovských službách, přihrávající Janoušek a přesně střílející Smékal – 1:8.
V závěrečných deseti minutách hosté ztráceli koncentraci a příliš často chybovali. V 51. minutě se domácí dostali do přečíslení tří na jednoho, které proměnil Dobiáš – 2:8. O rychlou gólovou odpověď se postaral Pejcha – 2:9, ale to bylo ze strany Kohoutů v neděli večer všechno. Po dalších dvou zaváháních vstřelili Brožek a po něm kapitán Novák dva góly - 4:9
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Jsme spokojeni s přesvědčivou výhrou a ziskem tří důležitých bodů. Faktem je, že v naší hře bylo dost hluchých míst a nedostatků, které musíme do dalších zápasů odstranit.“

Příští zápas – středa 18. ledna: Světlá nad Sázavou - Česká Třebová (19.00).