VOLEJBALOVÉ ZPRÁVY ZE SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ

15. 1. 2017 KADETI – SOKOL BRNO, 2. KOLO PŘEBORU JHM KRAJE.

V neděli se družstvo kadetů Sokola Česká Třebová zúčastnilo 2. kola přeboru Jihomoravského kraje. V minulém kole kluci zvítězili v B skupině a tak tentokrát bojovali s nejlepšími družstvy přeboru. V první zápase nastoupili kluci proti družstvu Kojetína. Hra by byla i vyrovnaná, ale byl velký rozdíl v rozehranosti obou družstev. Kluci hráli poslední zápas před měsícem, zatím co Kojetín hraje ligu juniorů a tak je řádně rozehrán. Bohužel nerozehranost byla velkou překážkou a tak první zápas prohráváme.  V druhém zápase nastupujeme proti domácímu družstvu Sokola Brno I. Domácí jsou jasně lepší. Bohužel v prvním setu vůbec nebojujeme, druhý set je již o poznání kvalitnější z naší strany, ale i tak prohráváme 0:2. Ve třetím zápase se utkáváme s Vyškovem. Letos jsme s tímto družstvem ještě neprohráli a to se podařilo i dnes. V prvním setu soupeř moc nevzdoroval. Do druhého setu došlo u soupeře k vystřídání hráčů a hned to bylo znát. V rozhodujícím setu díky výbornému podání Honzy Kadlece soupeři hned zkraje setu bodově utíkáme a tím je set vlastně rozhodnut. Přes počáteční rozpaky z výkonu jsem byl s výkonem družstva spokojen a kluky za předvedenou hru chválím. Za Českou Třebovou nastoupili Kadlec, Skřivánek, Pejchal, Hubáček, Kohoutek, Koudelný a Šplíchal.
Michal Kadlec

14. 1. 2017 TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – NYMBURK

Dne 14. 1. 2017 se hráčky Sokola Česká Třebová vydaly odehrát další kolo zápasů. Tentokrát proti Nymburku, který vévodí tabulce.  Třebovačky odjížděly plné odhodlání nymburský tým sesadit na druhé místo.  S tímto odhodláním vlétly do prvního setu, který vyhrály a po důrazném servisu i kvalitní hře na síti nedaly soupeřkám šanci. V druhé sadě se bohužel na straně třebovaček nahromadilo více chyb a menší útočná úspěšnost, což dalo soupeřkám šanci se rozehrát a set vyhrát.
V třetím setu rozjeté hráčky Nymburku nedaly šanci set zvrátit na stranu Třebové a s přehledem sadu vyhrály. Ve čtvrtém setu došlo ke změnám na postu nahrávačky, kdy místo M. Šemberové nastoupila L. Gottwaldová, na post univerzála se posunula S. Barešová a na smeč L.Zabranská. V obměněné sestavě hráčky chytily druhý dech a pro získání setu dělaly, co mohly, aby zastavily rozjeté soupeřky. V dramatické a vyrovnané koncovce však bohužel neuspěly a Nymburk vyhrál 3:1.

Na druhý zápas byly Sokolky odhodlané již více bodů nymburským nedarovat a nenechat je zvýšit náskok v tabulce.  Zápas zahájily v pozměněné sestavě na postu nahrávačky, univerzálky a smečařky.  I přes dobrý herní projev bohužel první set prohrály, ale
v následujících setech již soupeřkám nedovolily zvítězit. Úspěch byl založen na kvalitním
a bojovném polařském výkonu a důrazné práci na síti. Následující 3 sety třebovačky zvládly vždy lépe než soupeřky, což znamenalo zaslouženou výhru 3:1.

Další kolo se odehraje na domácí palubovce v sobotu 21.1.2017 od 9h a 13h proti třetímu týmu tabulky, Červenému Kostelci.
Sestava: Andrlová Daniela, Barešová Světla, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla, Zabranská Lucie
Výsledky: 1:3 (19, -20, -14, -24)  3:1 (-18, 21, 24, 20)