Peklák 2017 dopadl na výbornou

V sobotu 17. 6. 2017 se česká vrchařská špička, doplněná o další nadšené vrchaře a trailové běžce ze všech koutů republiky, utkala na naší technicky náročné trati v areálu Peklák. Tento veřejný závod byl současně kvalifikací na MS v běhu do vrchu a pořadatelsky ho zajišťoval Českotřebovský běžecký klub spolu s Peklák týmem. Trať vedla po místní sjezdovce a trialových stezkách Bike parku. A zejména trailové stezky s mnoha klopenými zatáčkami, po kterých se sbíhalo, závodníkům připravily nejedno překvapení – například přeběh velké dřevěné lávky křižující trasu nebo prudká stoupání střídající se s náročnými seběhy, které rozhodně nepatřily mezi odpočinkové pasáže trati. Po závodě většina běžců nešetřila chválou nad rozmanitou a technicky náročnou tratí, přestože si někteří hrábli na dno svých sil. Také počasí bylo po výrazném ochlazení pro běh příznivé.

Junioři a juniorky se poprali o reprezentační dresy na trati 5 km s převýšením 300m. Sjezdovku museli vyběhnout dvakrát. Spolu s mladými závodníky se na tuto trať vydali v rámci veřejného závodu i veteránské kategorie žen nad 45 let a mužů nad 50 let.

Hlavní kategorie mužů a žen absolvovala 3 okruhy v délce 10km a s převýšením 600m. Nejrychleji zvládnul náročnou trať letos dvojnásobný mistr ČR (10km a půlmaratón) Vít Pavlišta (Silvini Madshus team). Na druhém místě doběhl Ondřej Fejfar (Inov – 8 team) a těsně za ním Jáchym Kovář (TJ Dukla Praha), který pochází z nedaleké Budislavi. Závodník domácího oddílu Filip Záveský skončil na výborném 6. místě.

V kategorii žen stejnou trať ovládla Kamila Gregorová (AC Tepo Kladno) před Lucií Maršánovou (Hvězda Pardubice) a naší závodnicí Adélou Stránskou (Iscarex Team / Inov – 8 team). Adéla tak splnila kvalifikační limit Českého atletického svazu a bude nás reprezentovat na MS v běhu do vrchu, které se uskuteční 30.7. v italské Premaně.

Na závěr byl ještě odstartován závod na jedno kolo pro širokou veřejnost. Vyhodnoceni byli nejrychlejší muž, nejrychlejší žena ale také běžec, který nejlépe odhadnul svůj čas. Suverénem v tipovací soutěži se stal Jan Maťátko, který si dal tip rovných 17 minut a uběhl jeden okruh za 17:00,45. Rozdíl byl tedy neuvěřitelných 45 setin vteřiny. Celkem se závodu Peklák 2017 zúčastnilo 87 závodníků. Kompletní výsledky naleznete na webu Iscarexu (http://iscarex.cz/vysledky/2715)