Kros po lyžařských tratích na Horách
Závod se běží od roku 2000. Letos se tedy jednalo o 21. ročník zvodu. Je také pořádán jako Mistrovství Orla.  Dlouhá tradice rozhodně neubírá závodníky, takže i letos v roce poznamenaném epidemií  přišlo na start celkem 200 závodníků. Je to  méně než loni, ale tase více než v předloňském roce. Rekordní účast na tomto závodě byla v roce 2015, kdy se přihlásilo na start 299 závodníků a závodnic. Celkem se 21 ročníků tohoto závodu zúčastnilo 4619 závodníků .
Nejrychlejším závodníkem v letošním ročníku byl Filip  Záveský (Iscarex) ve velmi dobrém  čase 34:59  který se vypracoval do čela až během závodu a Lukáš Soural z Orla Židenice předběhl a získal na něho 99 sekundový náskok. Lukáš Soural tento tento závod vyhrál nejen v loňském roce, ale v posledních třech ročnících 2017 - 2019. Vítěz se na závod speciálně nepřipravoval, naštěstí mu termín vyhovoval, ještě odpoledne po závodě odjížděl  na služební cestu do ciziny.  Je třeba si uvědomit, že trať závodu je poměrně náročná a obsahuje slušné převýšení.
Velkým pozitivem závodu byla velká účast mládeže v dětských kategoriích. Mimo těch nejmenších se běžely dost dlouhé tratě např. na 500 metrů až 2 kilometry. A závodníci to všechno dobře zvládli. Závody připravoval tým asi 30 pořadatelů, všem patří velké poděkování za pomoc a spolupráci. Závod patří v České Třebové k "rodinnému stříbru", pomáhá také v propagaci našeho města. Organizátorem byl českotřebovský Orel, který se zde ukázal v nejlepším světle.  Běh v přírodě je dobrým způsobem sportování. I město Česká Třebová, která jednak odkoupilo pozemky toho sportoviště a stará se o jeho údržbu.  Ukazuje, že mu na dalším osudu nejen toho závodu, ale celkové fyzické zdatnosti českotřebovské mládeže záleží.   Nejde tedy jen o tento jediný závod v roce, ale o další tréninkové příležitosti, které jsou zde během roku velmi dobře využívány.