Hlásí se lední hokej:

Kohouti opět vyhráli přípravný turnaj o pohár starosty města

Českotřebovští Kohouti obhájili prvenství v turnaji o pohár starosty města. V prvním utkání porazili Moravskou Třebovou a ve druhém zdolali úřadujícího mistra Pardubického a Královéhradeckého kraje, tým Litomyšle.

Česká Třebová – Moravská Třebová 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky: 21. Jelínek (Semorád), 25. Hradil (Fúzik, Ostřanský), 25. Veverka (Drtina, Ostřanský), 45. Pavlovský (Semorád) – 16. a 30. Palička.
Kohouti: Vlk– Vašíček, Jelínek, Drtina, Jemelka, Hradil, Leder, Blažej, Král – Semorád, Stolín, Pavlovský – Veverka, Prachař, Ostřanský – Rozlílek, Fúzik, Plášek – Čada, Vaňo, Fiala.

Moravská: Řoutil - Schejbal, Netolický, Pírek, Janků, Cekr, Blaháček - Augustin, Fibrich, Marek - Cach, Vaňous, Palička - Maška, Faltus, Kavan - Brandýs, Holub.

Domácím patřil začátek a první šance, tu největší spálil ve 2. minutě Rozlílek. Hosté měli také několik slibných příležitostí, brankář Vlk zlikvidoval střely Fibricha a Paličky. Kohouti doplatili na špatné střídání, jejich chybu potrestal v 16. minutě rychlý Palička – 0:1. O chvíli později byl vyloučen hostující Augustin a Jelínek ve 21. minutě vyrovnal – 1:1.
Ve druhé třetině spálil vyloženou šanci Ostřanský, po kterém trefil Vašíček tyčku. Ke vstřelení dalších dvou gólů stačilo Kohoutům 21 vteřin, nejprve se trefil Hradil – 2:1 a po něm se prosadil Veverka – 3:1. Také hosté využili přesilovku, při které Palička snížil na rozdíl jedné branky – 3:2.
V závěrečném dějství se gólově neprosadili Rozlílek s Drtinou, domácí se potom ubránili po vyloučení útočníka Prachaře. Moravská vsadila na dlouhou hru bez brankáře, ve 45. pečetil výhru Kohoutů střelou do prázdné branky Pavlovský – 3:2.

Litomyšl – Moravská Třebová 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)

Česká Třebová – Litomyšl 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky: 12. Fúzik (Plášek), 15. Ostřanský (Veverka, Drtina), 27. Fúzik (Semorád) 30. Stolín (Semorád) – 20. Háněl.
Kohouti: Kadlc – Vašíček, Jelínek, Drtina, Jemelka, Leder, Hradil, Král, Blažej – Sremorád, Stoilín, Pavlovský – Veverka, Prachař, Ostřanský – Rozlílek, Fúzi, Plášek – Čada, Vaňo, Fiala.
Litomyšl: M. Dostál – Bažant, Jonáš, Zahradník, Bláha, Š. Voříšek – Jakubec, J. Voříšek, Vomočil – A. Půlpán, Stoklasa, Pilař – J. Dostál, Háněl, Barkóci.
Ve 2. minutě mohl skórovat Plášek, šanci neproměnil, v 10. minutě trefil Prachař tyčku. Po chybě hostující obrany otevřel skóre českotřebovský kapitán Fúzik – 1:0. Ještě před první sirénou přidal po krásné individuální akci druhý gól Ostřanský – 2:0.
Ve druhé třetině zmařil gólman Dostál příležitost Vaňa, vzápětí se hosté prosadili po střele Háněla – 2:1. Necelé tři minuty stačily Kohoutům ke vstřelení dalších dvou gólů, o které se postarali Fúzik – 3:1 a po překrásném průniku Semoráda také Stolín – 4:1.
Konečné pořadí:
1. Česká Třebová, 2. Litomyšl, 3. Moravská Třebová.

HLAS PO TURNAJI:
Pavel Marek, trenér České Třebové:
„Turnaj měl velmi dobrou úroveň. Všechny tři týmy potvrdily, že mohou patřit do špičky celé soutěže. Hra měla tempo a nasazení. Musím pochválit naše hráče, kteří se snažili dodržet taktické pokyny, zejména při hře dozadu a v oslabení.“